Westside


Proje yeri:
Bern, Switzerland

Proje tipi:
Destination Point

Proje tür:
Shopping centre / Destination Point

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Neden

Stratejik perakende tasarım ajansı JosDeVries, İsviçre’deki Westside AVM’nin konseptini oluşturmanın yanı sıra müşteri yolculuğunu da yeniden tasarladı. Teknolojinin hemen her gün yenilikler sunması, müşterilerin alışveriş deneyimlerini de farklılaştırıyor. Mobil uygulamalar hızla yayılıyor ve alışveriş kültürünü değiştiriyor. JosDeVries, Westside AVM’nin konsept uygulamasını yaparken, teknolojik imkanları da göz önünde bulundurdu.

Ne

Westside’ın profili tanımlandıktan sonra hedef müşterilerin yolculuğu geliştirildi. “Eğer müşteri yolculuğu evde başlar varsayımı üzerinde çalışıyorsanız Bern’de yaşayan tüketiciler için birçok alışveriş seçeneğini göz ardı etmeyin. Şehir merkezinde 4 adet alışveriş merkezi bulunuyor. Yani Westside için, sadece müşterilerine ne sunduğu açısından değil, aynı zamanda karakter ve ambiyans olarak kendini diğer alışveriş merkezlerinden ayıran bir profil olmazsa olmazdı. Bu nedenle biz de Westside’ı şehir merkezine alternatif bir buluşma yeri olarak şehrin dışına kurmaya karar verdik. Daha sonra alışveriş merkezinde olması gereken temel fonksiyonlara baktık. Yani Westside sadece alışveriş merkezi olarak konumlandırılmadı. Westside’da toplam eğlence deneyimi olarak mağazaların yanında otel, yüzme havuzu, restoran da bulabilirsiniz.

Nasil

Westside, sadece fiziksel bir mekan tasarımı istemedi, aynı zamanda yeni müşteri yolculuğunun tanımı ve gelişimi için fikirlerine katkıda bulunmaya davet etti.  Aileler burada bütün günün tadını çıkarabilir. Bunu potansiyel müşterilerinize mesaj olarak vermelisiniz. Bu yüzden tasarlanan sloganımız ‘hayat kadar renkli’ oldu. Bu canlı aile atmosferi görsel mağazacılık kullanılarak yansıtıldı. Tabii ki aynı zamanda websiteleri ve diğer dijital kanallar da kullanıldı. Buna örnek olarak, QR kodları otoparktaki park yerleriyle bağlantılı yapıldı. Müşteriler arabalarını park ettiklerinde bağlantılı kodu tarayabiliyorlar. Ve müşteriler evlerine gitmek için hazır olduklarında kodu arayarak onları arabalarına götüren en hızlı yolu görebiliyorlar. Bu sistem başka bir işe de yarıyor: Eğer direk gitmek istediğiniz bir mağaza varsa, mağazanın ismini aplikasyona yazıyorsunuz ve o da size o mağazaya giden en kısa yolu gösteriyor. Gelecekte Westside application’dan aldığı dataları bir araya getirerek, kişiselleştirilmiş özel teklifler doğrultusunda kullanılmaya başlanacak. Ayrıca bağlantılı ödül sistemi olacak. 

 
 

We Create

JosDeVries The Retail Company BV
Malte Plaza,Bağlarbaşı mah. Atatürk Cad. Sakarya sok. No:35 K1 / 107 Maltepe / İSTANBUL / Türkiye
Telefon: +90 216 222 29 26
Faks: +90 216 222 29 30

© 2018 JosDeVries The Retail Company BV · All Rights Reserved

by Amped Concepts